LOGO

VENEZUELA TURU

TUR PROGRAMI

1.Gün : İstanbul -Caracas

İberia ile hareket ediyoruz. Akşam 17.30'da Caracas'dayız. Daha sonra havaalanına yakın otelimize transfer oluyoruz.

2.Gün : Canaima

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyor ve Puetro Ordiz'e uçuyoruz. Havaalanından küçük uçaklara binipı Canaima’ya uçuyoruz. Canaima Ulusal Parkı Havaalanı’na vardığımızda yerel acenta temsilcisi bizi karşılıyor. Kalacağımız lodge’a transfer olduktan sonra 2 gün geçireceğimiz ulusal parktaki program hakkında bize bir brifing veriliyor. Odalarımıza yerleşiyor ve yüzme kıyafetlerimizi giyiyoruz. Motorlu kano ile Camp Isla Raton’a gidiyoruz. Yolda, Mayupa rapid çevresinde kısa bir trekkingimiz var, sonrasında kanoyla yolculuğumuza devam ediyoruz ve Poso de le Felicidad Şelalesi’nin orada yüzüyoruz. Burada öğle yemeğimizi piknik yaparak yiyeceğiz. Daha sonra kampa devam ediyoruz. Muhteşem Angel Çağlayan’ı ile ilk karşılaşma! Angel Çağlayanları’nın dibindeki basit ve çok sade bungalovlarda uyuyoruz. . Bu kampta tuvaletler ve banyo ortak.

3.Gün : Angel Çağlayanları-Canaima.

Sabah kampdan ayrılıyoruz. Kahvaltı sonrasında, Angel Çağlayanları’nı izleme noktasına dek bir yürüyüşümüz var. Daha sonra tekrar yürüyerek kampa dönüyoruz ve kampta öğle yemeğini alıyoruz. El Sapo Çağlayanları’na doğru yürüyerek gezimize devam ediyoruz. Canaima Gölü’ne doğru yürüyüşümüz devam ediyor, burada kano gezisi yapacak ve olasılıkla buradaki doğa harikası Hacha Çağlayanı’nın arkasından yürüyerek geçebileceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Ucaima Lodge, Canaima’da.

4.Gün : Ciudad Bolivar

Kahvaltı sonrasında, Canaima Köyü’nde serbest zamanımız var. Öğle yemeğinden sonra Canaima Havaalanı’na transfer oluyoruz ve öğle vakti Ciudad Bolivar’a uçuyoruz. Ciudad Bolivar Havaalanı’na vardıktan sonra otobüsle, şehir gezisi için şehir merkezine gidiyoruz. Profesyonel bir rehber eşliğinde San Isidoro’nun (Bolivar) Evi’ni, caddenin karşısındaki Bolviar heykelini ziyaret ediyoruz, şehir merkezine vardığımızda Plaza Miranda’da otobüsten inerek la Governation Kulesi’ne yürüyoruz ve kuleye çıkakarak meydanı izliyoruz. Bolivar Meydanı’na doğru yürümeye devam ediyor ve Angostura Kongre Binası’nı, Katedrali, Piar Evi’ni, Valinin Evi’ni (Günümüzde Belediye Binası olarak kullanılmaktadır) ve diğer koloni dönemi binalarını ziyaret ediyoruz. Akşam Orinico nehrinde gün batımını izliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Hotel La Cumbre.

5.Gün : Merida

Güne erkan başlıyoruz. kahvaltı sonrası 06.30 uçağıyla Caracas aktarmalı Merida'ya gidiyoruz. 11.30 'da Merida'dayız. Venezualla Andları páramo adı verilen, alçak bitkiler ve kısa çalılarla bezeli yüksek ovaların oluşturduğu yalın bir manzara sunar. Alabalıklarla dolu nehirlerin, derin masmavi göllerin ve sadece yürüyerek ya da katırlarla ulaşılabilen dağ yamaçlarında kurulmuş küçük And köylerinin bulunduğu bir yöredir. Merida şehri, iki dağ sırasının arasında bulunan düz bir tepede bulunur. En yüksek zirvesi Pico Bolívar (5007 metre) olan “The Five White Eagles”(Beş Beyaz Kartal) adı verilen karlı zirveler ve dünyanın en yüksek ve en uzun teleferiği olan Teleferico bu şehrin olağanüstü arkaplanını sunar. Bulutların indiği ormanların arasından ve Andları kuşatan yollardan, küçük bir And köyü olan Jají’ye varacağız. Kolonizasyon döneminden kalma güzel sokaklarını keşfettikten sonra, küçük müzesiyle birlikte eski kahve çiftliği Hacienda Victoria'yı ve daha sonra Bailadores köyünü ziyaret edeceğiz. Merida sokaklarınıda arşınladıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için Otel Belensate'ye gidiyoruz.

6.Gün : Azul

Sabah, dünyanın en yüksek ve en uzun teleferiğine bineceğiz. İlk istasyon 1577 metrede bulunan Barinitas, daha sonra 2436 metredeki La Montaña, 3452 metredeki La Aguada, 4045 metredeki Loma redonda ve son olarak tam 4765 metre yükseklikte bulunan Pico Espejo’ya çıkacağız. Bu yolculuğumuza dağların muhteşem manzarası eşlik edecek. Burada alacağımız öğle yemeğinden sonra dağlık bölgede turumuz devam edecek ve Andlara özgü iri bir akbaba türü olan Condor’ları korumak için çalışan Mifafi Biyolojik Kampını ziyaret edeceğiz. Mucubaji Lagününü gezdikten sonra 4100 metredeki El Aguila geçidini geçiyor ve Otel La Trucha Azul'a yerleşiyoruz.

7.Gün : Barinas

Sabah kahvaltımızın ardından Victoria Lagününe yürüyerek gidiyoruz. Buradan Barinas'a transfer oluyoruz. Bu güzel kasabada kısa bir turdan sonra uçağımıza binip Caracas'a gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hotel Avila'da.

8.Gün : Caracas

Caracas şehir turunu yaptıktan sonra havaalanına transfer oluyor ve 19.30 uçağıyla Madrid’e hareket ediyoruz

9.Gün : Madrid -İstanbul

Yerel saatle 07.50’de Madrid’teyiz. 10.05 uçağıyla İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saatle 14.25’te İstanbul'dayız.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

5 gece otel konaklama
1 gece lodge konaklama
1 gece hamak konaklama
6 öğle yemeği
6 akşam yemeği
Uçak bileti (İstanbul-Madrid-Caracas-Madrid-İstanbul),
iç hat uçuşları (Caracas -Puetro Ordiz -Canaima -Ciudad Bolivar -Merida)
Tüm transferler,
Profesyonel yerel rehberler
Caracas’taki teleferik yolculuğu,
Bot ve kano gezileri,
Milli park ve diğer tüm giriş ücretleri.
Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yemeklerdeki içecekler
1 Öğle yemeği
1 Akşam yemeği
Venezuela ülke çıkış vergisi
Türkiye ülke çıkış ücreti.