LOGO

SAFRANBOLU TURU

TUR PROGRAMI

1.Gün Cuma :

İstanbul - Safranbolu ( Gece Yolculuğu )
İstanbul’dan belirlemiş olduğumuz noktalardan hareketle Adapazarı,Bolu,Gerede, Karabük, üzerinden Safranbolu’ya varıyoruz.

2.Gün Cumartesi :

Safranbolu – Yörük köyü
Safranbolu varışımızın ardından araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla birlikte kahvaltımızı tamamlıyor ve gezimize başlıyoruz. Safranbolu çarşısı küçük ve sokakları oldukça dar olduğu için erken saatlerde başlayan gezimiz Tarihi Konaklarınbulunduğu sakin sokaklarda oldukça keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Kısa bir dinlenme molalarıyla yürüyerek 1700'lü yıllardan bir fotoğraf karesi gibi duran Osmanlı kasabasının keyfini sürüyoruz. Dünya miras listesine alınmış Safranbolu’yu keşfetmek üzere Rum ve Türk mahallelerini seyrediyor ve fotoğraflarımızla anılarımıza kaydediyoruz. Safranbolu Hükümet Konağı ve Müzesi, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Safranbolu Kaymakamlar Evi , Cinci Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, demirciler,bakırcılar ve yemeniciler Arastası, gezeceğimiz, göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Meşhur Safranbolu Lokumu 'nun tadına bakma, alışveriş ve öğle yemeği sonrasındaYörük Köyü gezimizi gerçekleştiriyoruz. Oldukça geniş kapsamlı gerçekleşen gezimizi bitirdikten Amasra'ya hareket ediyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün Pazar : Amasra – Devrek – İstanbul

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası, Amasra manzaraları eşliğinde Pazar sabahı keyfi yapıyoruz. Bugünkü gezimiz daha rahat olduğu için sabah çok erken hareket etmemiz gerekmiyor. Sabah sohbetlerimizi yaptıktan sonra Otelimizden ayrılarak Amasra’ yı keşfe başlıyoruz. Amasra’ nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi'nden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya’ nın Gözleri) ” dediği Amasra’ nın manzarasını seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Kraliçe Amastris’ ten adını alan, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan tarihi Amasra’ nın merkezine geldiğimizde Karadeniz’ in meşhur balık lokantalarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekte bizi enfes bir Salata ve Balık ziyafeti bekliyor. Yemek sonrasında Amasra’da Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra Kuşkayası yol anıtını ziyaret ederek Amasra'dan ayrılıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde bulunan dünya çapında baston yapımıyla ünlü Devrek ’te baston atölyesini ziyaret ediyoruz. Tem otoyolu üzerinde verdiğimiz moladan sonra saat 21:00 - 22:00 civarında İstanbul’a varıyoruz. Sizlerle yeni bir gezimizde buluşmak üzere gezi katılım durağınızda sizlerden ayrılıyoruz...


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Tur boyunca tüm gezi bölgelerine Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
1 Gece Otel Konaklaması
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı ikramı (Lunch Box Kahvaltı Paketi)
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, 30 TL
Safranbolu'da Öğlen yemeği ( isteğe bağlı ) Serbest / Gözleme menü / kuyukebabı menü
Amasra'da Öğlen yemeği ( isteğe bağlı ) Serbest / Meşhur Balık Salata menü