LOGO

ROMANYA TURU

TUR PROGRAMI

1.Gün : İstanbul Braşov

İstanbul'da hareket duraklarımızdan hareket ile TEM Otoyolu Edirne karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Rusçuk Bükreş karayolu takip edilerek Braşov ’a yolculuk.

2.Gün : Sinaia Prahova Vadisi Braşov

İlk Durağımız Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nun evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun, efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun bitiminde kısa bir yolculuğun ardından Braşov’a geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Braşov.

Akşam Yemeği Menü :

Tavuk Çorba, Kemiksiz Izgara Tavuk Budu veya Göğsü Patates kızartma veya püre, Peynir Rendelenmis Domates Salatasi, Papanas (Yerel un ve peynirden yapilip, uzerine tatli dokulerek servis edilen bir tatli) 1 Bardak İcecek ( Cola, Fanta, Şarap, Bira )

3.Gün : Braşov Sighisoara Sibiu

Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Sighisoara’ya varış. 12. yuzyilda Transilvania Saxon lari tarafindan kurulan Sighisoara ortacag in izlerini en iyi sekilde muhafaza etmis bir sehir olarak tarihi yapisini korumaya devam etmektedir.Görülecek yerler; Sighisoara Kalesi, Kale Meydanı, Saat Kulesi, Dominik Manastırı, Alimler Merdiveni, Dracula’nın evi, Stag evi, Venedik Evi, Kale Kuleleri, Aşağı Şehir Gezilerimizin ardından Yaklaşık 01:30 saat lik bir yolculuumuzun ardından Sibiu’ya varıyoruz. Avrupa kultur baskentligi yapmis olan Sibiu 12. Yuzyılın en varlıklı yedi şehrinden birisiydi. Şehir zenginligini binalarin yapimina ve kendisini koruyacak surlara yansıtmıştır. Sibiu yürümesi zevkli, iki girişli bir şehir merkezine sahiptir. Upper town, ( Ticaretin Yapıldığı Zengin Bölge ) tarihi yapıların çoğunun bulunduğu bolge ve the Lower town, ( renkli evlerin ve dökme taşlarla yapilmis yollarin bulunduğu bölge. ) Gezimi esnasın Görülecek Yerler; Sibiu Kuleleri, Üst Şehir, Büyük Meydan, Roma Katolik Klisesi, Konsey Kulesi, Brukenthal Sarayı, Huet Meydanı, Küçük Meydan, Aşağı Şehir, Lies Köprüsü, Goldsmiths Meydanı. Turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Sibiu

Akşam Yemeği Menü :

Dana Çorba, Koyun Şiş, Mamaliga, Yeşil Salata, Krem Karamel, 1 Bardak İcecek ( Cola, Fanta, Şarap, Bira )

3.Gün : Sibiu Bükreş ( 280 Km )

Sabah alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Romanya ‘nın Başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz.Bükreş’e varışımıza istinaden gezimize başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş gezisinde göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Devamında “Dimitre Gusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Ardından Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük bina, yani “Halk Evi” turumuzu yapıyoruz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Bükreş.

Gala Yemeği : Delea Noua Restaurant

Sebze Çorbası, Sebzeli Dana Etinden Yemek, Patates Püresi, Peynir Rendelenmis Domates Salatası, Papanas (yerel un ve peynirden yapılıp, üzerine tatli dokulerek servis edilen bir tatlı), 1 Bardak İcecek ( Cola, Fanta, Şarap, Bira ) Canlı Müzik, 4 Kişilik Romen Folklorik Dans Gösterisi

4.Gün : Bükreş İstanbul

Sabah Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Romanya ile Bulgaristan sınırında bulunan Veliko Tarnovo şehri. Tarihteki 3 Bulgar Krallığı’ndan ikincisine başkentlik yapmış olan Veliko Tarnovo genellikle, “Çarların Kenti” diye adlandırılır. Benzersiz ve nadide mimarisi, olağanüstü bakir ve yeşil doğası ile dillere destan olan Tarnovo, her sene hatırı sayılır sayıda turist çekmektedir kendisine, hem ülke içinden hem de dünyanın çok farklı yerlerinden. Orta Çağlarda Avrupa’nın kültür şehirlerinden birisi olarak görülen Veliko Tarnovo, ismini; özellikle ikona ve fresko boyama sanatı konusunda şöhreti sınırlarının çok ötesine geçmiş “Tarnovo Sanat Okulu”na ve muhteşem mimarisine verir aynı zamanda. Burada yapacağımız gezimiz ve öğle yemeği molasının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde Sizleri aldığımız noktalara bırakıp bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lux Otobüsler ile Ulaşım
Belirtilen Otellerde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Otellerde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
Yerel Restaurantlarda alınan 3 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Turlar
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Profosyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)
Shengen Vizesi veya Romanya Vizesi ( 110 Euro )
Zorunlu Seyahat Sigortası (20 Euro )
Öğle Yemekleri
Ücrete Dahil olarak belirtilenlerin dışındaki tüm kişisel harcamalar