LOGO

ROMA-LİZBON TURU

TUR PROGRAMI

1.GÜN ISTANBUL – ROMA
Sabah saat 06.00' da Ataturk Havalimanı'nda Acenta yetkilileri ile bulusma ve Thy nin 1861 seferi ile 08.20 de Italyanin baskenti Romaya hareket ve lokal saat ile 10.00 da varısı Sizi bekleyen ozel aracınızla Roma sehir merkezinde buluna otelinize hareket , 45 dakikalık bir otoban yolculugundan sonra otelinize varıs ve yerlesme. Ogleden sonra yapılacak olan panoramik sehir turunuzda “ Aşiklar Cesmesi diye anılan Fontana di trevi “ Ispanyol meydanı ve merdivenleri “ alısveriş caddesi diye de bilinen Via del Corso “ Venedik meydani “ Bilinmiyen asker anıtı diye anılan Vittorio emmanuele anıtı “ ve dunyanın en kucuk ve en zengin ulkesi olan Vatikan ve St. Pietro katedrali gorulecek ve turunuzun bitiminde otelinize donus. Geceleme otelimizde

2. GÜN ROMA Sabah kahvaltısından sonra tam gun romayı kendi basınıza kesfetmek icin serbest Piazza Navona ( navona meydanı) via del corso ( corso alısveris caddesi ) meshur magazaların oldugu (Gucci , Armani , Sergio Tacchini gibi ) via condotti , kaliteli caffe lerin bulundugu Via veneto, Trastevere de ara sokaklarda kucuk ve otantik restaurantları kesfetme ve alısveriş zamanı. Aksam otelinize donus , dinlenme . Geceleme otelimizde.

3.GÜN ROMA – LIZBON Sabah kahvaltısından sonra Roma havalimanına hareket ediyorsunuz ve Easyjet in ucusu ile Portekiz’in baskenti Lizbon’a varısımızı takiben sehir merkezinde olan otelinize transfer oluyorsunuz . Ogleden sonraki sehir turumuzda : Ticaret Meydanı, Belen Kulesi, Tagus Nehri ve Köprüleri,Brezilyanın Portekize hediye ettiği bir binanın tepesinde bulunan İsa Heykeli, Rossio Meydanı, Elevador de Santa Justa (1900’lü yıllarda Baixa ve Bairro Alto’yu birbirine bağlamak için kurulan Neogotik tarzdaki asansör), Jerónimos Manastırı, (Keşifler Anıtı), muhteşem bir akvaryum olan Oceanarium, Carmo Rahibe Manastırı ,Lizbon’un en eski klisesi ve katedrali olan Santa Maria Maior gezileri. Geceleme otelinizde.

4. GÜN LIZBON Sabah kahvaltısından sonra tam gun Sintra ve Estoril gezisi icin hareket ediyoruz. Portekiz Monarşisi'nin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı'nı gezeceğimiz bu turumuzda bu en eski kraliyet sarayının Arap sitilinde neredeyse bir çini müzesini andıran ilginç mimarisini yakından görme imkanımız olacak. Sinta Kraliyet Sarayı gezisi sonrası Lizbon’a otelinize donus ve dinlenme. Aksam arzu eden müşterilerimiz ekstra Fado gecesine gidebilirler.Geceleme otelimizde

5.GÜN LIZBON – ISTANBUL Sabah kahvaltısından sonra son alısverişler icin serbest zaman ve saat 11.30 da bulusma ve havalimanına hareket ediyoruz , THY ile saat 14.00 de Istanbul’a hareket ediyoruz ve lokal saat ile 21.15 de varıs ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Thy ile Roma gidis ve Lizbon donus ekonomi sınıfı ucak biletleri
4 gece 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
Roma havalimanından Lizbon havalimanına kadar lux otobus servisleri
Turkce rehberlik hizmetleri
Programda bahsedilen tüm turlar.
Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Vize Ücreti
Yurtdışı çıkış harcı( 15 TL)
Oteldeki ozel minibar harcamalarınız.
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.