LOGO

MISIR TURU

TUR PROGRAMI

1.Gün Luxor

Dış hatlar gidiş terminali önünde buluşma. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası saat Luxor’a hareket. Yaklaşık saat 11.00’da Luxor havalimanına iniş. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası bizi bekleyen araçlarımız ile Nil üzerinde yolculuk yapacağımız gemimize transfer. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Luxor’un doğu kıyısını keşfedeceğimiz turumuz için hareket. Her firavunun kendine ait bir mabet ekletmesiyle Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve 2. Ramses zamanında en görkemli zamanını yaşayarak o dönemki Mısır’ın toplam vergi gelirinin %10’unu alan Karnak tapınağını gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da tarih boyunca üretilmiş olan, parfüm hammaddesi esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret edeceğiz. Daha sonra tarih boyunca 3 ayrı dine ait ibadethanelerin içinde yer alması ile renklenen benzersiz Luxor tapınağını gezeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş. Akşam yemeği ve konaklama gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

2.Gün Edfu

Gemide sabah kahvaltısının arkasından Nil nehrinin batısına geçerek Memnon heykellerini, Krallar vadisini ve 3 adet kral mezarının içini ve daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş ve öğle yemeği. Öğle saatlerinde Luxor’dan hareket. Esna’da ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçerek Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Akşam saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve konaklama gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

3.Gün Kom Ombo -Aswan

Gemide sabah kahvaltısının arkasından Edfu’da tüm Mısır’da en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus tapınağını faytonlar eşliğinde ziyaret edeceğiz. Bu gezi sonrası gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği sonrası Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo’da iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağı ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve konaklama gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

4.Gün Aswan

Gemide sabah kahvaltısının arkasından Aswan’ı tanıyacağımız turumuz için hareket. Turumuzda dünyanın 3. büyük barajı olan Aswan Barajını ve granit taş Aralıklarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Öğle yemeğimiz gemide. Öğleden sonra yerel yelkenli tekne Feluka’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti ve ada üzerinde yer alan botanik bahçesini ziyaret. Akşam yemeği sonrası gemide veda partisi. Konaklama gemide.

5.Gün Abu Simbel - Kahire

Gemide erken sabah kahvaltısının arkasından Abu Simbel turu için otobüsle hareket. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuz sonrası 2.Ramses’in eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı ziyareti sonunda öğle yemeğimizi turistik bir restoran da alacağız. Yemek sonrası Abu Simbel havalimanına transfer. Biniş işlemleri sonrasında saat 15.30’da Kahire’ye hareket. Yaklaşık saat 17.15’de Kahire’ye varış. Otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeğimiz otel dışında seçkin bir turistik restoran da. Konaklama otelimizde.

6.Gün İskenderiye

Kahire (İskenderiye) Otelde sabah kahvaltısının arkasından İskenderiye turu için hareket Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuz sonrası İskenderiye’ye varış. Bu turumuzda tarihteki İskenderiye Feneri’nin yerine inşa edilmiş olan Memluklardan kalma Kayet Bay Kalesini, son Mısır kralı Faruk’un Montaza Sarayı’nın içinde bulunduğu parkı, meşhur İskenderiye kütüphanesinin yerine inşa edilen yeni kütüphaneyi, şehir sahil şeridini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turistik bir restoran da alacağız. Tur sonunda Kahire’ye dönüş. Akşam yemeğimiz otel dışında seçkin bir turistik restoran da. Konaklama otelimizde.

7.Gün Kahire

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ve çıkış işlemleri sonrası öğle yemeği dahil olan Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi turu için hareket. Bu turumuzda dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sifenks heykelini içine alan kompleksi ziyaret edeceğiz. Panorama da çekeceğimiz muhteşem resimlerin ardından bir papirüs müzesini ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız ve alışveriş imkanı bulabileceğimiz bu ziyaretimizin sonunda öğle yemeğimizi turistik bir restoran da alacağız. Yemek sonrası içinde on binlerce parça tarihi eseri saklayan dünyaca meşhur Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yerel rehberlerimizin vereceği bilgileri dinledikçe ve sergilenen eserleri gördükçe Antik Mısır’ın Dünya tarihinde neden bu kadar büyük bir yer aldığını daha iyi anlayacağız. Tüm dünyaya ihraç ettiği, parfüm hammaddesi olan esans üretimi ile meşhur olan Mısır’da bir parfüm mağazasını ziyaret edeceğiz. Turumuz Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve birbirinden renkli elişlerinin, hediyelik eşyaların, antikaların ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve meyvelerin bal ile kurutularak yapıldığı ve içimi kolay olan nargilenin tadını ömürleri boyunca unutamayacaklar. Tur sonunda akşam yemeğimiz otel dışında seçkin bir turistik restoran da. Yemek sonrası havalimanına transfer. Daha sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Uluslararası uçak ücreti
Tüm geziler
Tüm konaklamalar
Tüm yemekler
Rehberlik
Müze Girişleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Mısır vizesi
Yemeklerdeki içecekler