LOGO

KAPADOKYA TURU

TUR PROGRAMI

1.GÜN :

( İstanbul - Nevşehir Gece Yolculuğu ) Gece belirlemiş olduğumuz katılım noktalarından hareketle İstanbul – Ankara – Aksaray – Nevşehir seyahati. Yol süresince vereceğimiz molalar dahil yaklaşık 10 saat sürmektedir.

2.GÜN :

( Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar, Ürgüp )
Sabah günün ilk ışıkları ile Tuzgölü ve havzasını arkamızda bırakarak Nevşehir bölgesine ulaşıyoruz. ilk durağımız olan Ihlara Vadisine ilerlerken sizleri uyandırıyor ve araç içerisinde kahvaltı ikramlarımızla güne merhaba diyoruz. Kahvaltımızın ardından Kapadokya Turumuza, Ihlara vadisi gezisi ile gezimize başlıyoruz. Yolculuk boyunca uyuşmuş kaslarımızı açmak için sabah serinliğinde yaklaşık 3 km lik bir yürüyüş yapıyoruz. Toplam uzunluğu 14 km olan ve Melendiz çayının açtığı derin Ihlara Vadisinde keyifli bir yürüyüşle turumuzda ilk durağımızı tamamlıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ulaştığımız Derinkuyu Yeraltı Şehri'nde gezimize devam ediyoruz. Sizleri son derece derinden etkileyecek ve uzun süre etkisinden çıkamayacağınız inanılmaz bir yer altı şehrini gezdikten sonra öğleden önceki programımızı tamamlayarak Güvercinlik panoramik gezisini takiben Uç Hisar Kalesi manzarası ile büyüleyici bir görüntüye sahip Uçhisar'a ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğle yemeği molasından sonra Uçhisar gezimizi tamamlayarak Ürgüp'e hareket ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Ortahisar'ı da gördükten sonra Ürgüp gezisi ile günümüzü tamamlıyoruz. Gezi bitiminde Otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
Türk Gecesi : Arzu eden misafilerimiz için Kapadokya Turlarının vazgeçilmezi olan Türk Gecesi için rehberimiz tarafından planlama yapılacaktır. Yeterli sayıda misafirimiz talep ettiği takdirde Ekstra Türk gecesi planlanacaktır.

3. GÜN :

( Göreme Açık hava müzesi, Peri Bacaları, Çavuşin, Avanos , Hacı Bektaş-ı Veli )
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız Göreme'ye ulaşıyor ve Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. gezimizin ardından Güzergâhımız üzerinde bulunanPeri bacaları seyirlerini tamamladıktan sonra Çavuşin panoramik turunu takiben Avanos'a ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeğimizi alıyor ve Kapadokya bölgesinden ayrılarak Hacı Bektaş-ı Veli Dergahı ve Külliyesi'ni ziyaret etmek üzeri Hacı Bektaş ilçesine hareket ediyoruz. Buradaki kısa gezimizi tamamladıktan sonra Kırşehir ve Ankara üzerinden İstanbul'a dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Yol şartlarına ve trafik durumuna göre gece saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve yeni gezilerimizde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz...

Not : Rehber, hava, yol, sosyal, doğal vb. zorunlu nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüx otobüsler ile Gidiş Dönüş Ulaşım,
Araç içi İkramlar,
1 Gece Otel Konaklaması,
1 Sabah Kahvaltısı ( Lunch Box kahvaltı paketi )
1 Sabah Kavaltısı ( Otelde Açık büfe )
1 Akşam yemeği ( Restoranda Açık büfe )
Profesyonel Rehberlik
Paket Tur Seyahat Güvence Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen yemekleri
Müze giriş ücretleri veya Müze Kart
Kişisel harcamalar ve Otelde alınan ekstralar
Türk Gecesi ( Talep edilirse )

Not : Müze Giriş Üceretleri Ödemeniz hakkında.
1. ) Geçerli Müze Kartınız Var ise ; Kartınızı ve Kimliğinizi yanınızda getirdiğiniz takdirde, Müze Kartınız Tüm müzelerde geçerlidir. Başka bir ödeme yapmanız gerekmeyecektir.

Müze kartınız yok ve almak istiyorsanız Tur ödemenize ilave olarak 40 TL Kart bedeli acentamıza ödemeniz gerekmektedir. Tur öncesinde sizin için Müze Kartı acentamız hazırlayacaktır.

2.) Misafirimiz 65 Yaş Üzeri ise; Kimliğinizi yanınızda getirdiğiniz takdirde Müze girişleriniz ücretsizdir.