LOGO

İTALYA TURU

TUR PROGRAMI

1.GUN : İSTANBUL – NAPOLI – POMPEI - ROMA

Ataturk havalimanında 10.30 da buluşma , bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY ile Napoli’ye hareket. Lokal saat ile 14.05 da varısımızın ardından alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik turumuzu yaparak Pompei’ye hareket ediyoruz. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Yapacagımız ziyaretin ardından Roma’ya 3 saatlik bir yolculuktan sonra varısımızı takiben otelimize yerlesme ve dinlenme.Geceleme otelimizde.

2.Gün ROMA

Sabah kahvaltısından sonra tam gun Roma’yı doya doya gezecegiz. Turumuz esnasında ; dunyanin en kucuk fakat en zengin ulkesi olan Vatikan’ı , St.Pietro katedrali’ni , Ispanyol meydanı ve merdivenlerini , Asıklar cesmesi diye anılan “ Fontana di trevi” yi “Venedik meydanını , Vittorio Emmanuele anıtını (mechul asker anıtı diye soyleniyor), Kolezyumu ve vakit yettigi taktirde pantheon u ziyaret edecegiz. Bu turumuz yürüyerek yapılacağından topuksuz ayakkabı giyilmesi rahatlıgınız acısından iyi olacaktır. Aksam serbest geceleme otelimizde.

3.Gün ROMA

Sabah kahvaltısından sonra tam gun romayı kendi basınıza kesfetmek icin serbest gun , Piazza Navona ( navona meydanı) via del corso ( corso alısveris caddesi ) meshur magazaların oldugu ( Gucci , Armani , Sergio Tacchini gibi ) via condotti , kaliteli caffe lerin bulundugu Via veneto kesfetme ve alısveriş zamanı. Aksam otelinize donus , dinlenme,geceleme otelimizde.
4.GUN : ROMA – PİSA – SİENA – FLORANSA
Sabah kahvaltısından ardından otelimizden Siena – Pisa sehirlerini ziyaret icin yola cıkıyoruz; 2 saatlik bir yolculuktan sonra varısımızı takiben UNesco tarafından koruma altına lınmıs olan bu sehirde : Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket ve Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından ardından Montecatini termal kentinde olan otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

5.GUN : FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonra saat 08.00’da Floransa sehir turumuz icin hareket ediyoruz. RÖNESANS’IN merkezi olan İTALYA’NIN en önemli kenti FLORANSA’ya varış ve panoramik şehir tanıtım turunda Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Signoria Meydanı, Ufizzi Galerisi, Palazzo Vecchio, Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alisveriş icin serbest zaman ve bitiminde bulusarak Venedik ‘teki otelimize hareket ediyoruz 3 saatlik bir yolculuk sonrası varıs ve otelimize yerlesme.Geceleme otelimizde.

6.GUN VENEDIK

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.00’da özel otobüsümüz ile VENEDİK şehir turumuzu yapmak üzere hareket. Gezimizde, öncelikle vaporettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Çan kulesi , Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Isteyenler Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyabilir.. Şehir turumuzun bitiminde otelimize donus . Geceleme otelimizde

7. GUN : VENEDIK

MİLANO Sabah Kahvaltısından sonra Milano’ya hareket ediyoruz varısımız takiben bu Moda merkezi olan şehirde turumuz başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo Katedrali, Sforza kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerlesme ve dinlenme.Geceleme otelimizde.

8.GUN : MILANO – TORINO – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra Torino’ya hareket ediyoruz.2 saatlik bir yolculuk sonrası varısımız takiben Mısır’dan sonra en kapsamli muze olan Kahire muzesini ziyaret ediyoruz ve Torino havalimanına transfer olup THY ile saat 14.35 de Istanbul’a hareket ediyoruz. Istanbul’a varıs saatimiz 18.25 turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Thy ile Roma gidis ve Torino donus ekonomi sınıf ucak biletleri
7 gece 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
Roma havalimanından Milano havalimanına kadar lux otobus servisleri
Turkce rehberlik hizmetleri
Venedik sehir turunda kullanılan vaporetto ucreti
Programda bahsedilen tüm turlar.
Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize Ücreti
Yurtdışı çıkış harcı
Oteldeki ozel minibar harcamalarınız.
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.