LOGO

ISPARTA TURU

TUR PROGRAMI

1. GÜN:

İSTANBUL - ISPARTA Gidiş Seyahati ( Gece Yolculuğu )
Akşam saatlerinde belirtilen duraklarda buluşmamızı takiben yaklaşık 9 saat sürecek seyahatimize başlıyoruz. Istanbul - Pamukova - Bozüyük - Kütahya- Afyon-Sandıklı – Dinar yolu üzerinden ertesi gün sabah erken saatlerde Güller Vadisi olarak anılan Isparta Güneykent’e ulaşıyoruz.


2. GÜN:

Güneykent, Gül Bahçeleri, Gül Toplama, Gül fabrikaları ve Isparta Kültür Gezisi
Sabah erken saatlerde Isparta 'nın Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesine ulaşıyor ve turumuza buradan başlıyoruz. Bizim için açık havada hazırlanmış ve gül kokuları eşliğinde alacağımız yöresel kahvaltının ardından, deyim yerindeyse gül toplamak üzere Gül Bahçelerine dalıyoruz. Gül hasadı yapan işçilerin bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle gül hasadı faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki faaliyetimizin ardından, güllerin işlenip yağlarının çıkarıldığı yağ haneye geçip eski usul ve yeni usul yağ çıkarma işlemleri, makinaları hakkında bilgi alıyoruz. Güneykent Kültür evinin gezilmesi ve alış veriş için serbest zamanın ardından, meşhur Isparta kebabını tatmak üzere Isparta şehir merkeze geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Gölcük Krater gölü kenarında verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, Firdevs Paşa Camii ve Bedesteni, Isparta Müzesi gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Otelimiz çevresinde bulunan gül ürünleri satış noktalarından gönüllerince alışveriş yapabilir ve binbir çeşit gül ürünleri üzerine bireysel keşifte bulunabilirler. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.


3. GÜN:

Eğridir Gölü ve Yeşil Ada gezisi, Isparta - İstanbul Dönüş seyahati
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış yaparak, aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Grubumuzun hazır duruma gelmesini takiben, bugünkü tur planımızda bulunan ve ülkemizin en güzel göllerinden biri olan Eğirdir’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Isparta'ya bağlı Eğridir ilçesinin kültürel güzellikleri, Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi ( Taş Medrese) yi gezdikten sonra Eğridir Gölüne ulaşıyoruz. Gölün en güzel manzara noktası olan Yeşil Ada mahallesine giriş yaparak buradan göl manzarasını seyrediyoruz. Göl üzerinde bulunan bu şirin yarımada çevresinde, Eğridir Gölü manzarası eşliğinde yürüyüş yaptıktan sonra dinlenme molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz manzara eşliğinde keyif çaylarını veya kahvelerini içebilirler. Kısa molamız ile dinlendikten sonra Hagios Stefanos Kilisesini görüp İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Güzergahımız üzerinde Afyon bölgesinde vereceğimiz öğle yemeği molasını takiben gece saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz. Yeni bir gezimizde buluşma üzere, katılım noktalarınızda sizlerden ayrılıyoruz.


NOT : Bu turumuz Sadece Gül hasadı döneminde gerçekleştirilmektedir. Bu turu kaçırmanız hailinde en yakın turun 1 yıl sonra gerçekleşeceğini unutmayınız. Tur dönemi 15 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasındadır.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlar ile Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar,
1 Gece Hotel konaklaması,
Otelimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı,
Otelimizde alınan 1 Akşam Yemeği,
Profesyonel Rehberlik,
Zorunlu Seyahat Sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
1. Öğlen yemeği Yöresel Isparta Kebabı Menü
2. Öğlen yemeği Afyon / Mola yerinde serbest
Isparta Gül Bahçelerinde Yöresel Köy Kahvaltısı, Traktör ile Köy gezisi ve Müze Giriş ücretleri ( 40 TL )