LOGO

İRAN TURU

TUR PROGRAMI

1.Gün -: İstanbul - Şiraz Gidiş Seyahati

Atatürk Havalimanı Dışhatlar terminalinde buluşmamızı takiben, Saat, 21:10 Türk Hava Yolları uçuşu ile İran 'ın Şiraz şehrine hareket ediyoruz.

2.Gün –: Şiraz Şehir Turu

Gece boyunca gerçekleşen uçuşumuz yerel saat ile, 04:00 civarında Şiraz havaalanında seyahatimizi tamalıyoruz. Havalimanından otelimize gerçekleşen transferimizi takiben odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Saat 11:00 civarından otelimizden ayrılarak, Şiraz şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Karim Han Kalesi, Vakil Camii ve Pazarı ve Nasir-ol Molk Mozolesini gezilerinin ardindan otelimize yerleşiyoruz. Akşamüzeri güllerin ve bülbüllerin şehrindeki turumuza Eram Bahçeleri ile devam edip Hafez Mozolezesi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeğimiz için ise otantik bir mekan olan Yord Restoran’dayız.

3.Gün – Persopolis Antik Kenti

Otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra, çok gerilere, M.Ö. 550 yılına ait kalıntıların izlerini taşıyan Persopolis antik kentine gidiyoruz. Büyük Darius zamanında inşa edilmeye başlanan kenti ve Nakş-e-Rostam’ı gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün – Şiraz - Yazd Seyahati ve Yazd Şehir Turu

Otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra Yazd’a hareket ediyoruz. Bugün uzun bir yolumuz var. Pasargad’daki Achaemanid kalıntılarını ve Kral Sirus’un mezarını ziyaret ettikten sonra Abar Ghoo Çölü’nü geçip akşamüzeri Yazd’a ulaşıyoruz. Kente vardıktan sonra Jame Camii’ni ve Sessiz Kuleler’i gezip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden önce vakit kalırsa Zulhaneler ve pazarı da göreceğiz. Akşam yemeğimiz için Malek Ol Tojar‘dayız.

5.Gün – Yazd - İsfahan Seyahati ve İsfahan Şehir Turu

Otelimizde aldığımız kahvaltıdan sonra yine yolculuk var... Bugün İsfahan’a gidiyoruz. Kente varışımızı takiben Zayandeh Köprüsü’ndeki çayhanelerde yol yorgunluğunu atıyoruz. Sonra Nagş Cihan Meydanını, Imam & Şeyh Lütfullah Camilerini Cami mescit, 40 Sütunlu Saray, Vank Katedrali ve A’li Kapo Sarayı’nı geziyoruz. Zamanımız elverirse sallanan minareleri de göreceğiz. 18:00 civarında otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimiz için Bastani Restoran’dayız.

6.Gün – İsfahan - Tahran Seyahati ve Qum Şehri Gezisi

Bugün İsfahan’dan ayrılıyoruz. Otobüsle Qum şehrini gördükten sonra Tahran'a devam ediyoruz. Akşam yine geleneksel bir yerde akşam yemeği alacağız

7.Gün – Tahran Şehir Turu

Bugün Tahran turu gerçekleştiriyoruz. Azadi Meydanı, Gülistan Sarayı ve Mücevher Müzesi gezilerinin ardından akşam yemeğine geçiyoruz.Yemekten sonra gece 01.00’da İstanbul'a dönüş seyahatimizi gerçekleştirmek üzere havaalanına transfer oluyoruz.

8.Gün-: Tahran - İstanbul Seyahati

Pasaport ve Cehck-in işlemlerimizi takiben Türk Hava Yolları 'nın Saat 03:35 uçuşu ile dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye saati ile Sabah 05.25 itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşmamızı takiben tur programımızı burada sonlandırıyoruz.

Not: Rehberimiz, Hava, yol ve zorunlu durumlardan kaynaklanan bir sebep ile içerik aynı kalmak şartı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Tüm uluslararası uçuşlar, (İstanbul- Şiraz- İstanbul )
7 Gece Otel konaklaması,
7 Sabah Kahvaltısı, (Otelde)
2 Öğle yemeği, ( Restoranda)
6 Akşam yemeği, ( Otelde / Restoranda )
Uluslararası uçuşlardaki öğünler havayolları tarafından uçakta ikram olarak verilmektedir.
Klimalı araçlar ile tüm transferler,
Tüm Şehir Turları ve rehberlik hizmetleri,
Şehir Turlarında yer alan Müze vb. giriş ücretleri,
Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Havaalanı vergileri,
Yurtdışı çıkış harç pulu, ( 15, TL )
Seyahat ve Sağlık Sigortası
5 Öğle yemeği ( Serbest )
Tüm yemeklerdeki içecekler,
Kişisel hacamalar,
Alışveriş ve bahşiş