LOGO

FRANSA-İTALYA TURU

TUR PROGRAMI

1.GÜN : İSTANBUL – ROMA

Ataturk havalimanında 06.00 da buluşma , bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY'nın TK 1861 sefer sayılı ucusu ile Roma’ya hareket. Lokal saat ile 10.00 da varısımızın ardından alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile 50 dakikalık yolculuk sonrası sehir merkezine varısımız takiben panoramik turumuzda ; dunyanin en kucuk fakat en zengin ulkesi olan Vatikan’ı , St.Pietro katedrali’ni , Ispanyol meydanı ve merdivenlerini , Asıklar cesmesi diye anılan “ Fontana di trevi” yi “Venedik meydanını , Vittorio Emmanuele anıtını (mechul asker anıtı diye soyleniyor), Kolezyumu ve vakit yettigi taktirde pantheon u ziyaret edecegiz. Bu turumuz yurume olacagından topuksuz ayakkabı giyilmesi rahatlıgınız acısından iyi olacaktır. Aksam serbest geceleme otelimizde.

2.GÜN ROMA – NAPOLI

Sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlemiz için ekstra olarak düzenlenecek, Napoli’ ve Pompei turu icin hareket ediyoruz , Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, Napoli’de Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını görülecek yerler arasındadır. Saat 16.30 gibi hareket ederek Roma’ya donuyoruz. Aksam yemek ve geceleme otelinizde.

3.GÜN : ROMA – PİSA – SİENA – FLORANSA

Sabah kahvaltısından ardından Siena – Pisa sehirlerini ziyaret icin yola cıkıyoruz; 2 saatlik bir yolculuktan sonra varısımızı takiben UNesco tarafından koruma altına lınmıs olan bu sehirde : Duomo Katedrali, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokakları bulunmaktadır. Siena gezisi ardından Pisa'ya hareket ve Pisa Kulesi, Katedral ile Vaftizhane gezileri ardından serbest zaman. Turumuzun ardından ardından Montecatini termal kentinde olan otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

4.GÜN : FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonra saat 08.00’da Floransa sehir turumuz icin hareket ediyoruz. RÖNESANS’IN merkezi olan İTALYA’NIN en önemli kenti FLORANSA’ya varış ve panoramik şehir tanıtım turunda Michelangelo Tepesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Signoria Meydanı, Ufizzi Galerisi, Palazzo Vecchio, Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alisveriş icin serbest zaman ve bitiminde bulusarak Montecatinideki otelimize donuyoruz .Aksam serbet geceleme otelimizde

5. GÜN : FLORANSA - MİLANO

Sabah Kahvaltısından sonra Milano’ya hareket ediyoruz varısımız takiben bu Moda merkezi olan şehirde turumuz başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo Katedrali, Sforza kalesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerlesme ve dinlenme.

6 .GÜN MILANO – MONTECARLO – NICE

Sabah kahvaltından sonra Montecarlo ya hareket ediyoruz. Yaklasık 3.5 saatlik bir yolculuktan sonra varısı takiben turumuzda saray binasını , katedrali , formula1 in start noktasını ve prenses Grace Kelly parkını ziyaret ediyoruz ve Monaco ya hareket edip sehir merkezinde serbest zamandan sonra Nis e dogru devam ediyoruz, 25 dakikalık yolculuktan sonra varısımızı takiben yapacagımız panoramik sehir turundan sonra otelimize varıs .Aksam serbest geceleme otelimizde.

7.GÜN NICE

Sabah kahvaltısından sonra tam gun alişveriş ve deniz banyosu icin serbest , arzu eden müşterilerimiz için ekstra Cannes gezisi yapacagız. Aksam serbest , geceleme otelimizde.

8.GÜN NICE – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer olup THY uçusu ile saat 14.35 de Istanbul’a hareket ediyoruz. Istanbul’a varıs saatimiz 18.25 ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Thy yolları ile Roma gidis ve Nice donus ekonomi sınıf ucak biletleri
7 gece 4*otellerde yatak kahvaltı konaklama
Roma havalimanından Milano havalimanına kadar lux otobus servisleri
Turkce rehberlik hizmetleri
Roma , Floransa , Montecarlo,Milano sehir turları
Zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize Ücreti
Yurtdışı çıkış harcı( 15 TL)
Napoli pompei turu ( 85.-EURO )
Oteldeki ozel minibar harcamalarınız.
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.