LOGO

ELVATOR-KOLOMBİYA TURU

TUR PROGRAMI


1. Gün, : Madrid - Quito

06.55’ de havalanan uçağımız Madrid aktarmalı olarak yerel saatle 16.25 Quito’ya iniyor. Özel araçla havaalanından otele transfer oluyoruz. Yorgunluğumuzu biraz atıp dinlendikten sonra şehrin koloni dönemindeki merkezinde ve şehrin turistik/ticari mahallesinde dolaşıyoruz. Geceleme Hotel Cafe Cultura, Quito’da.

2. Gün : Quito – Otavalo

Sabah erkenden şehir turumuza başlıyoruz. Quito’nun Koloni Dönemi’nden kalan merkeziyle başlıyoruz. Burada İnka İmparatorluğu, İspanyol istilası, bağımsızlık mücadelesi, Ekvator’un ve Quito’nun Koloni Dönemi’ndeki eski tarihi hakkında bilgi alıyoruz.
Başkanlık Sarayı’nın, Piskoposluk Meydanı, Belediye Binası, Bağımsızlık Anıtı ve Katedral’ın bulunduğu “La Plaza de la Independencia” yı yani “Özgürlük Meydanı’nı görüyoruz. Bu meydanın yakınında bulunan ve bir zamanlar bir Cizvit manastırının bir parçası olan daha sonra ise Ekvator’un Merkez Üniversitesi’ne dönüştürülen çok güzel bir koloni binasını da ziyaret edeceğiz. Quito’nun en ilginç koloni müzesi olan ve Quito Sanat Okulu’nun 16. ve 17. yüzyıldan kalan en etkileyici resimlerini görebileceğimiz “Museo Alberto Mena Caamaño” da bu binada.
Bu muhteşem binanın zindanlarında, balmumundan heykellerle Koloni Dönemi Quito’sunda yaşayan yüksek sınıftan yurttaşların İspanyol fatihler tarafından öldürülmeleri ile ilgili tarihi bir sahne sergileniyor. Buradan San Francisco Meydanı ile San Francisco Kilisesi ve Manastırı’na doğru devam ediyoruz. Quito’nun bu en eski kilisesinin içinde kullanılan altınlar gözlerinizi kamaştıracak.
Daha sonra, Santo Domingo Meydanı ve aynı isimli kiliseye varıyoruz. Burada, 1822’de Ekuador’daki Koloni Dönemi’ni bitiren Pichincha Savaşı’nda Ecuador ordusunu komuta eden Mariscal Sucre’nin heykelini görebiliriz. Quito Meryemi heykelinin bulunduğu “Panecillo” ise, Quito’yu ve şehri çevreleyen, zirveleri karla kaplı volkanları izlemek için en uygun nokta.
Daha sonra, özel aracımız bizi Quito’dan alıp Otavalo’ya götürüyor. Kızılderililerin ünlü dokumalarını, el sanatlarını ve tüm dünyada tanınan müziklerini bulabileceğiz burada. Otavalo şehri, Kızılderililerin merkezidir ve pazar yerinde çok iyi fiyatlara onlara ait her tür anı eşyasını bulmak mümkün. Cumartesileri, şehrin dışında bir hayvan pazarı da kuruluyor. Böylece Otavalo kızılderilileri arasındaki pazarlıklara şahit olabileceksiniz. Ayrıca, Cuicocha Gölü ve deri eşyaları ve müziğiyle ün yapmış Cotacachi kasabasını da ziyaret edebiliriz. Geceleme Hacienda Pinsaqui, Otavalo’da.

3. Gün Otavalo – Papallacta.

Ekvator’da yolculuğumuz devam ediyor. Bu kez Papallacta’ya yöneliyoruz. Volkanik Antisana dağının manzarasında muhteşem bir doğaya gidiyoruz. Sonrasında, Termas de Papallacta Hotel & Spa’da geçirilecek özel bir zamana hazır olun. Kaplıcanın şifalı sularında rahatlayabilir veya masaj yaptırabilirsiniz. Isterseniz çevrede bir yürüyüş yapabilir ve zirvesi karla kaplı Antisana Yanardağı’nın görüntüsü altındaki yabani hayatı izleyebilirsiniz. Konaklama Termas de Papallacta’da.

4. Gün : Papallacta.-Cotopaxi –Cotopaxi Ulusal Parkı – Riobamba

Otelden alınıyor ve özel araçla yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk yaparak Cotopaxi’nin girişine varıyoruz. Burdaki müzeye kısa bir ziyaret yaparak park, parkın doğası, yabani hayat ve 5897 m yükseklikteki Cotopaxi Yanardağı’nın püskürmeleri hakkında bilgi ediniyoruz.
Park içinde dolaşmaya devam ediyoruz, 3800 m yükseklikteki Limpiopungo Gölü’nde duruyoruz. Burada, yarı vahşi atları, çeşitli ördekleri, sinek kuşlarını, And martılarını ve kızkuşlarını gözlemleyerek yüksekliğe alışmak için yürüyoruz. 4600 m’deki park yerine arabayla gidip buradan 45 dakika kadar süren yorucu bir yürüyüşle 4800 m’deki José Ribas Geçidi’ne ulaşıyoruz. Açık bir günde burada bulunma şansımız olursa inanılmaz bir manzarayla karşılaşacağız. Daha yüksekteki And Bölgesi’nde, muhteşem Chimborazo Volkanı’nın yakınında kurulmuş Riobamba’ya gidiyoruz. Konaklama Hacienda Abraspungo Riombaba’da.

5. Gün : Riobamba (Tren yolculuğu) – Cuenca

Bugün, harika bir tren yolculuğu yapıyoruz. Chimborazo yerlilerinin And Dağları’na kurdukları yerleşimlerin arasından geçen Trans-And Treniyle inanılmaz keyifli ve unutulmaz bir gezimiz var. İsteyen vagonların tepesinde de yolculuk edebilir. Görüntü ise muhteşem! Alausi köyünde başlayan yolculuğumuz inanılmaz zig-zaglar çizen bir yolu izlemeye başlıyor ve insanı hayrete düşüren “Şeytanın Burnu”na doğru iniyoruz. Daha sonra trenden inip İngapirca antik kentini geziyoruz. Etrafınızda bol Lama göreceksiniz. Konaklamamız Carvallo hotel Cuenca

6. Gün, 26 Ağustos Cuenca – Guayaquil

Önce Cuenca şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Katedralleriyle, sokaklarıyla, pazarıyla, Panama şapka atölyeleriyle bu şehri dolaştıktan sonra liman şehri Guayaquil şehrine gidiyoruz. Burada ki turumuzda da Las Penas mahallesi, La Rotonda anıtı, arkeoloji müzesi göreceğimiz bazı yerler.

7. Gün : Guayaguil-Bogota

Sabah kahvaltımızın ardından Bogota’ya uçuyoruz. İlk önce valizlerimizi otele bırakıyoruz ve ardından Kolombiya’nın başkentini geziyoruz. Gün içerisinde ziyaret edeceğimiz yerler arasında dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, Botero Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bogota’da.

8. Gün : Cartagena- Castillo San Fellipe

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer olup Cartagena’ya uçuyoruz. Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra bu güzel kolonyal şehirde yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. İlk noktamız Cartagena’nın sembolü olan Plaza de Los Coches’te bulunan Saat Kulesi Girişi- Puerta Del Reloj’u ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Plaza San Pedro Claver’dan geçerek Plaza Bolivar’a varıyoruz. Bu meydanlar arasında gezerken tipik kolonyal mimarinin yanısıra renkli balkonları, bölge halkının günlük yaşamını gözlemleyebiliyoruz. Ardından yerel bir restoranda Kolombiya yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra aracımızla Castillo San Fellipe ilk ziyaret noktamız. 1536 yılında inşa edilmeye başlanan bu kale Amerikada bulunan en büyük İspanyol kalelerinden biridir. Kalenin içindeki tünelleri gezerken bu kalenin şahitlik ettiği hikâyeleri de rehberimizden dinliyoruz. Kalenin ardından şehrin en yüksek tepesi olan Convento La Popa’ya gidiyoruz. Akşam yemeği için şehir merkezinde farklı alternatifler olduğu için bu akşam yemek için serbest zamanımız var. Konaklama Cartegana’da.

9. Gün : Cartagena-Rosario Adaları

Sabah saatlerinde botla Cartagena’ya 1 saat uzaklıkta bulunan Rosario Adaları’na gidiyoruz. Rosario Adası 23 ayrı mercan adasından bir araya gelir. Bu adalar Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Adalara gitmek için önce Cartagena körfezinden geçiyoruz. Bateria de San Jose ve San Fernando Kalelerinin arasından geçip Aquarium adasına varıyoruz. Burada Playa Blanca’da hafif bir öğle yemeği aldıktan sonra sahilin tadını çıkarmak ve güneşlenmek için 2 saat vaktimiz var. Ardından Cartagena’ya geri dönüp otele gidiyoruz. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra rehberimizle buluşup Chiva turuna çıkıyoruz. Chiva, Kolombiya’ya özgü, rengârenk süslenmiş ve geleneksel müziklerin dinlendiği, aynı zamanda yerel içeceklerin de içilebildiği seyir halinde parti havası veren buraya özgü bir kamyondur. Chivalar yerel halkın da kullandığı araçlar olduğu için bu tur yerel halkla tanışıp onlarla birlikte eğlenmek için de güzel bir fırsat. Akşam yemeğinde serbest zamanımız var. Konaklama Cartegana’da.

10. Gün: Cartagena-Totuma Volkanı

Bugünkü yolculuğumuz Totumo volkanı. Yaklaşık 50 km yolculuk sonrası bölgeye ulaşıyoruz. Bu küçük volkanın kraterlerinde çamur banyosu yapma şansına da sahibiz. Öğleden sonra tekrar Cartegena’ya dönüyoruz ve serbest zamanımız olacak.

11. Gün Cartagena-Bogota -İstanbul

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaptıktan sonra havaalanına transfer oluyoruz ve Bogota üzerinden İstanbul'a uçuyoruz. Iberia Havayollarının 17:35 uçuşu ile Madrid aktarmalı İstanbul'a uçuyoruz.

12. Gün : İstanbul

16:35'te İstanbul'a varıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Tüm uluslararası uçuşlar, (İstanbul-Madrid-Quito / Caracas -Madrid-İstanbul / Guayaquil –Bogota / Bogota- Caracas )
Tüm içhat uçuşlar, (Bogota - Cartegena - Bogota / Caracas - Canaima - Caracas)
10 Gece Otel konaklaması, ( 3 ve 4 yıldızlı oteller )
10 Sabah Kahvaltısı, (Otelde)
9 Öğle yemeği, ( Restoranda)
9 Akşam yemeği, ( Otelde / Restoranda )
Uluslararası uçuşlardaki öğünler havayolları tarafından uçakta ikram olarak verilmektedir.
Klimalı araçlar ile tüm transferler,
Tüm Şehir Turları ve rehberlik hizmetleri,
Şehir Turlarında yer alan Müze vb. giriş ücretleri,
Rionbaba Şeytan Çukuruna tren yolculuğu,
Cartegena şehrinde tekne turu.
Tutumo Volkanik dağına Treking ve Çamur banyosu turu,
Cotopaxi Volkanik Dağı ve Limpiopungo gölüne doğa ve fotoğraf turu,
Profesyonel yerel rehberlik hizmeti
Seyahat sağlık Sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Havaalanı vergileri, ( 420, Euro )
Yurtdışı çıkış harç pulu, ( 15, TL )
Seyahat ve Sağlık Sigortası
1 Öğle yemeği ( Serbest )
1 Akşam yemeği, ( Serbest )
Tüm yemeklerdeki içecekler,
Kişisel hacamalar,
Alışveriş ve bahşişler,