LOGO

BREZİLYA-ARJANTİN TURU

TUR PROGRAMI

1. Gün Paris -Rio de Janerio

Airfrance 18:45 uçağı ile Paris’ uçuyoruz. 21:25’te Paris’e vardıktan sonra 23.20 uçağı ile Rio de Janerio’ya uçuyoruz.

2.Gün- : Rio de Janerio

Sabah, 05.20’de Rio’dayız. Hemen otele transfer oluyoruz. Öğleye kadar dinlendikten sonra turumuza başlıyoruz. Bu turumuz esnasında Silva Köprüsü, Guana Bara Körfezi, Dünyaca ünlü Copa Cabana ve Ipanema Plajları, Maracana Stadyumu, Katedral, Şehir Tiyatrosu, Corcovado, Kraliyet Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Milli Kütüphane, Vargas Caddesi göreceğimiz yerler. Bununla birlikte Rio’nun iki tepesinden biri olan Sugar Loaf Tepesine çıkacağız. Turdan sonra dünyanın en büyük değerli taş üreticilerinden biri olan Brezilya’nın en büyük mücevher fabrikasını ve mağazasını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gönüyoruz.

3.Gün- : Rio de Janerio

Sabahtan Rio’nun sembolü olmuş Corcovado tepesindeki ünlü İsa Heykelini görecek ve İsviçreliler tarafından yapılmış olan ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Öğleden sonra serbest zamanımız olacak. Copacabana sahillerinde keyif yapabiliriz. Akşamda samba show izleyebileceğimiz şekilde yemeğiizi alıyoruz.

4.Gün-: Tropikal Adalar

Bugün Tropikal Adalar Turuna gidiyoruz. Bu turumuzda Rio de Janeiro şehrinin dışına çıkarak Sepetiba Körfezi’ne giderek, körfezden gulet tarzı tekneler ile denize açılarak ilk önce bu bölgede bulunan adaların etrafından geçecek, daha sonra bu bölgede bulunan özel bir ada olan San Bernardino adlı adaya yanaşarak denize girecek açık büfe öğle yemeği alacak, ağaçların gölgesindeki hamaklarda keyif çatacaksınız. Çok keyif alacağınızı garanti ettiğimiz bu turun gerçekleşebilmesi hava şartlarına bağlıdır. Yaklaşık 8 saat kadar sürecek bu turda mayolarımızı yanımıza almayı unutmuyoruz.

5.Gün- : Iguazu Şelaleleri -Brezilya

Sabahtan Iguazu şelalelerinin Brezilya bölümüne gitmek için uçağa transfer oluyoruz. Brezilya tarafında, yarım günlük meşhur şelaleler turu. Iguaçu şelaleleri, Alvar Nuñez Cabeza de Vaca tarafından keşfedilmişlerdir ve yeryüzünün en güzel doğal gösterilerinden birisidir. Brezilya ve Arjantin sınırında 300.000 hektarlık Milli Park içerisinde yer almaktadırlar. Paraguay sınırı yakınlarında, şelaler Paraná nehrine dökülmektedirler. Bu bölgede, bununla birlikte görülmeye değer, dünyanın en büyük barajlarından biri olan Itaipu bulunmaktadır. Otelimize transfer oluyoruz.

6.Gün- : Iguazu Şelaleleri - Arjantin

Kara yolu ile şelalelerin Arjantin bölümüne geçiyoruz. Burayı da gezdikten sonra uçağa binip Buenos Aires'e hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanından otele transfer oluyoruz.

7. Gün-: Buenos Aires

Kahvaltıdan sonra şehir turuna çıkıyoruz. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı, ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Şehir turumuzdan sonra serbest zamanımız olacak. Akşam Tango Show izleyebileceğimiz yemeğe gidiyoruz.

8.Gün : Buenos Aires

Sabah uzun yolculuğa hazır olmak için dinleniyoruz. 17.05 uçağıyla Paris’e hareket ediyoruz.

9.Gün : Paris -İstanbul

Saat 11.00’de Paris’e vardıktan sonra 12.35 Uçağı ile İstanbul’a devam ediyoruz. Yerel saatle 16:55’de İstanbul’dayız.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul – Paris – Rio - Iguazu –- Buenos Aires– Paris- istanbul uçuşları
Tüm uçuşların havaalanı vergileri.
Oteller : 4 yıldızlı oteller.
Yemekler : Tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri.
Turlar : Programda belirtilen tüm turlar dahildir.
Müze Girişleri : Dahildir.
Transferler : Tüm transferler dahildir.
Samba Show
Tango Show dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri,
Yemeklerdeki içecekler,
Programda belirtilmeyen gezi ve transferler,