LOGO

BOZCAADA TURU

TUR PROGRAMI

1. GÜN CUMA :

İSTANBUL'DAN BOZCAADA'YA HAREKET
Belirtilen duraklarımızdan hareketle, Tekirdağ - Çanakkale üzerinden Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 6,5 saat sürecek seyahatimizi takiben Geyikli İskelesine ulaşarak turumuza başlıyoruz.

2. GÜN CUMARTESİ:

BOZCAADA - RUM MAHALLESİ - KİLİSE - KALE - ASSOS - BEHRAMKALE
Sabaha karşı saatlerde Gelibolu'dan Lapseki'ye feribot ile geçiyor ve ardından Kahvaltı mekanımıza yöneliyoruz. Bizler için hazırlanmış Çanakkale'nin yöresel lezzetleri eşliğinde ekstra kahvaltımızı aldıktan sonra Yaklaşık 45 dakikalık seyahatimizi takiben Geyikli İskelesine ulaşarak 2. Feribot seyahatimiz için beklemeye geçiyoruz. Feribotumuzun hareketi ile Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Feribottan indikten sonra, tek merkezden oluşan Bozcaada yerleşiminin meşhur rum sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Rum mahallesi, kilise, kale ve müze gezilerinden sonra Feribot dönüş saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Tekrar geyikli iskelesinde otobüsümüzle buluşarak Assos 'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik seyahatimizin sonrasında Üç bin yıldan bu yana kadar nefes alınan ve yaşamın hiç bitmediği Assos Antik kenti üzerinde kurulu ve 3 kilometrelik antik surlarla çevrili Behramkale Köyüne ulaşıyoruz. Komşuluk ve misafirperverliğimizin temellerini oluşturan bitişik evler dar sokaklar arasından yürüyüşümüz başlıyor, taş evler arasında yürürken Yörük teyzelerin sattığı bir çok yöresel ürünleri de incelemeyi ihmal etmiyoruz. 234 metre yükseğe kadar zevkli bir köy yürüyüşün ardından dünyanın en muhteşem manzaralarından birine sahip Assos Akrapole varıyoruz. Dünyanın ilk mahkeme binasını, tarihi surları, Midilli Adasını ve Edremit Körfezini Athena Tapınağı'ndan kuşbakışı izliyoruz. Ayrıca 700 yıllık geçmişi ile Murad Hüdavendigar Han Camisi ve Köprüsü gerçekten muhteşemdir. Alışveriş molaları vererek Assos Limana iniyoruz. Limana giderken Antik dönemden kalan mezarlık, Agora, Gymnasium görerek Antik Tiyatro'ya varıyoruz. Dünyanın en güzel manzarasına sahip bu tiyatroda fotograf için serbest zaman ardından, Assos Limanında kısa bir serbest zaman ile turumuzun bugünkü programını sonlandırıyoruz. Hareketimizi takiben, Otele ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN PAZAR :

KAZDAĞLARI ETEKLERİ - TAHTAKUŞLAR MÜZESİ - ZEYTİNYAĞI MÜZESİ - ZEUS ALTARI - ADATEPE - ÇANAKKALE MÜZESİ - KORDON
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kazdağları Eteklerinde yapacağımız gezimize başlıyor ve Tahtakuşlar Köyüne hareket ediyoruz. Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geziyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Kazdağları eteklerinde kurulu Adatepe köyüne ulaştıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı’nda manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra kısa bir yürüyüş ile Adatepe köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde verdiğimiz mola ile birlikte köy meydanındaki Kahvede yorgunluk çaylarımızı içiyor ve köyden ayrılıyoruz. Gezimizin bir sonraki durağı olan ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ne ulaşarak gezimize devam ediyoruz Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Çanakkale'ye ulaşmak üzere seyahatimize devam ediyoruz. Çanakkale Arkeoloji müzesine ulaşmamızın ardından bölgede ele geçen arkeolojik eserleri inceliyoruz. Çanakkale merkeze ulaştıktan sonra Truva Filmi için özel yapılmış olan ve daha sonra Çanakkale 'ye hediye edilen Truva Atını görebileceğimiz kordon da Feribot saatimize kadar kısa bir serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu serbest zamanda, Çimenlik Kalesi ve Deniz Müzesi 'ni ziyaret edebilirler. Feribot seyahatimizi takiben Trakya üzerinden İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyor ve yeni bir gezimizde buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Gidiş-dönüş ulaşım
Araç içi ikramlar
Rehberlik
1 Gece Hotel konaklaması
Otelde alınan 1 Sabah Kahvaltısı
Restoranda alınan 1 adet sabah kahvaltısı
Otelde alınan 1 Akşam yemeği
4 adet Feribot geçiş ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
Bahşiş ve diğer harcamalar
Öğlen yemekleri
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ( 30 TL )